siiri-heegeldaja

Uurides heegeldamise ajalugu, võib näiteks Vikipeediast lugeda: “Heegeldamine on konksuga heegelnõela abil lõngast tekstiilesemete (heegeldiste) valmistamine. Heegeldamise algupära ja ajaloo üle vaieldakse, Euroopas sai see käsitöötehnika levinuks 19. sajandil. Võimalik, et heegeldamise varases arengujärgus kasutati heegelnõela asemel konksus sõrme”.

2014.a. 14. veebruaril, sõbrapäeval, sündisid Türi Heegeldajad. Tegutseme MTÜ Türi Aianduse ja Mesinduse Seltsi Käsitöömajas (Viljandi mnt 14, Türil).

8 vahvat naist ei saa olla heegeldamata. Heegeldamine, see on kunst, looming ja kirg. Konksuga pulgakese abil saab teha uskumatuid taieseid, kus igas töös on sees tegija hing. Heegeldamises pole mingeid piiranguid ning fantaasial saab lasta vabalt lennata! Selle kinnituseks on kõigil huvilistel võimalik tutvuda meie töödega www.facebook.com/tyriheegeldajad. Loodame, et leiate sealt innustust ja ideid ka ise heegelnõel ja -niit haarata ning selle mõnusa tegevusega algust teha!

2017.a. märtsikuus saab Türi Kultuurikeskuse galeriis teoks meie üks unistusi, aastanäitus „Valgusepüüdjad“. Lisaks heegeldamisele õpime juurde ka teisi käsitöövõtteid ja tehnikaid. Oma heegeldamisoskust jagame 2016 aasta septembrikuust heegeldamise algkursusel.

Heegeldamiseni!

Türi Heegeldajad